16 березня 2020

Актуальна інформація про обмеження і карантин

 

Актуальна інформація

 

Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року.

Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні в середу, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. 

***

На Чернігівщині перейшли до другого етапу послаблення карантинних заходів

Відповідно до рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 1 червня в регіоні дозволено роботу закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб та не молодше 12 років).

Окрім того, комісія на засіданні 28 травня дозволила:

 • відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестації в закладах професійної (професійно-технічної) освіти;
 • перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому) між регіонами;
 • міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом між регіонами.

***

Послаблення карантину на Чернігівщині: дозволено роботу громадського транспорту

Також дозволено:

— проведення спортивних заходів без глядачів, у яких беруть участь до 30 осіб (за погодженням із профільними структурних підрозділів облдержадміністрації — до 50, більше – за погодженням з МОЗ України);
— проведення релігійних заходів — якщо у відповідній будівлі перебуватиме не більше однієї особи на 10 квадратних метрів;
— діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях).

***

З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності  (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному брифінгу.

***

Карантин в Україні буде продовжено до 11 травня.

Лише після цієї дати почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень.  Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи чергове засідання Кабінету Міністрів у середу, 22 квітня.

***
Під час карантину спортсменам штатних збірних команд дозволено індивідуально тренуватися.

15 квітня на засіданні Уряду підтримано внесення зміни до пункту 2 постанови № 211 щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Документ доповнений пунктом 7, який передбачає забезпечення проведення індивідуальних тренувань (біг, хода, їзда на велосипеді, рух на активних візках для спортсменів з інвалідністю) всім спортсменам штатних збірних команд з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю.

***

Кабінет Міністрів України 8 квітня ухвалив зміни до постанови № 211, розширивши перелік дозволених під час карантину видів господарської діяльності. Рішення прийняте з метою пом’якшення впливу на економіку обмежувальних заходів, запроваджених з метою протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID-19.

Відповідно до постанови дозволено:

 • діяльність хімчисток, оскільки задіяна мінімальна кількість обслуговуючого персоналу, а відвідувачі не проводять багато часу в приміщенні;
 • роботу будівельників, оскільки робітники здебільшого працюють на відкритому просторі або маленькими групами;
 • заготівлю вторинної сировини, що необхідна для забезпечення безперервного виробництва.

***

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року, та вніс зміни до деяких своїх актів, ухвалених раніше щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Наразі заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами. Навчання  триває за дистанційною формою. Усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, зібрано на окремому сайті: http://mon-covid19.info 

Заборонена діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Крім того, заборонені регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні; пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Також продовжено закриття пунктів пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародних пасажирських перевезень та КПП на в’їзд-виїзд на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя.

Водночас, дозволено певні види діяльності з обов’язковим дотриманням правил безпеки та відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, а також використання засобів індивідуального захисту.

Зокрема:

 • Діяльність закладів громадського харчування щодо адресної доставки замовлень.
 • Торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку.
 • Провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку.
 • Перевезення легковими автомобілями.
 • Перевезення службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції.
 • Перевезення у трамваях, тролейбусах, автобусах, маршрутних таксі дозволяється кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах.

***

До 24 квітня 2020 року закрито пункти пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародного пасажирського залізничного, повітряного, автомобільного (для автобусів) сполучення (крім здійснення перевезень осіб з метою забезпечення захисту національних інтересів або у зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань, а також представників дипломатичних установ та гуманітарних місій)

До 24 квітня 2020 року тимчасово заборонено в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства (крім тих, що мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, є подружжям або дітьми громадян України, працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів). В’їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством закордонних справ.

***

Нормативні документи

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ. Організація та проведення первинних протиепідемічних заходів при виявленні хворого (трупа) або підозрі на коронавірусну хворобу COVID-19

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 № 540-IX

Постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" зі змінами

Постанова Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів" 

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 15.04.2020 № 284 "Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211"

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 262 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211"

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.04.2020 № 255 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211"

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 239 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України"

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 № 215 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211"

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України № 287-р від 14.03.2020 "Про тимчасове обмеження перетинання державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України № 288-р від 13.03.2020 "Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю і припинення в них пішохідного сполучення"

 

Постанова Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19"

 

Розпорядження голови Чернігівської ОДА № 146 від 11.03.2020 "Про запобігання поширенню на території області коронавірусу COVID-19"

 

Розпорядження голови Ріпкинської РДА № 55 від 11.03.2020 "Про обмежувальні заходи на території Ріпкинського району" 

 

Розпорядження голови Ріпкинської РДА № 82 від 26.03.2020 Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 11.03.2020 №55

 

Розпорядження голови Ріпкинської РДА № 93 від 06.04.2020 Про заходи з організації роботи у період карантину

 

Оперативний штаб sз запобігання або можливого поширення на території Ріпкинського району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

 

План протиепідемічних заходів щодо недопущення занесення та розповсюдження випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом COVID-19 та надання медичної допомоги на території Ріпкинського району