back

Про державну підтримку бжільництва

23 липня 2020

Частиною 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 (зі змінами) (далі – Порядок) передбачена спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосімʼї (далі – дотація за бджолосімʼю). Порядком визначено, що органи місцевого самоврядування здійснюють приймання і реєстрацію первинних документів від фізичних осіб та субʼєктів господарювання, які є власниками бджолосімей.

     Дотація за бджолосімʼї надається на безповоротній основі фізичним особам та субʼєктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.

     Для отримання дотації за бджолосімʼї фізичні особи та субʼєкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради обʼєднаної територіальної громади (далі – органи місцевого самоврядування) до 01 жовтня поточного року такі документи:

-         копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

-         копію рішення про державну реєстрацію потужності;

-         копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (субʼєкти господарювання);

-         копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

-         копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

-         довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (субʼєкти господарювання);

-         копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (субʼєкти господарювання, які є юридичними особами);

-          довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи-підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

     Порядок реєстрації пасік затверджений спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук № 184/82 від 20.09.2000 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва» (зі змінами).

     Згідно вимог даного наказу органи місцевого самоврядування проводять реєстрацію пасік за місцем проживання фізичної особи або за місцем місцезнаходження юридичної особи, яка займається бджільництвом. Підставою реєстрації пасіки є заява (довільної форми) від фізичної чи юридичної особи незалежно від форми власності, де зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей.