back

Чернігівщина - на 12 місці за результатами І півріччя

19 вересня 2013

Кабінет Міністрів України постійно проводить оцінку роботи Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

За результатами такої оцінки Чернігівська область у І півріччі 2013 року посіла 12 місце. Оцінка проводилась за 41-м показником, що охоплювали різні напрями діяльності, на які мають вплив місцеві органи виконавчої влади. Ці показники також відображають реальний стан економічного розвитку, державних фінансів, споживчого ринку, населення та ринку праці, інвестиційного розвитку, житлово-комунального господарства, захисту прав дитини та злочинності та інше.

Слід відзначити, що за перші 6 місяців 2013 року у сфері економічного розвитку Чернігівщини мали місце певні позитивні тенденції. Це — приріст виробництва сільськогосподарської продукції – 2,5%; збільшення обсягів виробництва продукції тваринництва (на 3,4%). Також відмічалося збільшення обсягу експорту товарів на 8,5% (в той час як по Україні відбулося зниження на 8,7%).

Наявні успіхи й у сфері державних фінансів регіону. Область має найвищий, після Рівненської, рівень виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів – 47,3%. При цьому порівняно з минулим роком доходи місцевих бюджетів збільшились на 7,1%. Відбулося зменшення податкового боргу (на 2,5%), заборгованості із страхових внесків економічно активних платників регіону до Пенсійного фонду (на 7,8%) та зростання власних надходжень до Пенсійного фонду (на 4,9%). Сфера споживчого ринку Чернігівщини у І півріччі поточного року характеризувалася зростанням обороту роздрібної торгівлі на 11,4%, зменшенням споживчих цін на продукти харчування та абсолютним приростом обсягу реалізованих послуг у розрахунку на одиницю населення (цей показник у 1,9 разів більший, ніж в середньому по країні). Разом з тим, в економіці регіону зафіксовано окремі негативні тенденції. Найсуттєвішим є зменшення виробництва промислової продукції на 10,5%.

Такий результат обумовили об’єктивні та суб’єктивні фактори. Так, у добувній промисловості і розробленні кар’єрів відбувся спад на 17,8%. Це зумовлено зменшенням видобутку вуглеводнів внаслідок природного виснаження родовищ. Також з різних причин зменшили виробництво окремі підприємства. Наприклад, Чернігівське відділення ПАТ «САН ІнБев Україна» — через високі обсяги виробництва у 2012 році, пов’язані з проведенням ЄВРО-2012, ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т. - Прилуки» — в силу низки об’єктивних причин, Філія «Менський сир» ПП "КФ" Прометей" — через реконструкцію виробничих потужностей, КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «Технова» — у зв’язку з проведенням робіт по модернізації обладнання. Водночас, тенденції до зростання інвестицій дозволяють говорити про перспективу відновлення промислового зростання. Так, обсяги капітальних вкладень за січень-березень 2013 року зросли у 1,5 разів, а за І півріччя – на 22,2%. Також збільшились обсяги прямих іноземних інвестицій на 13,5% до початку року.

Крім того, обласній владі вдалося вирішити проблеми потужних підприємств області. Так, після більш ніж дворічної перерви відновлено роботу прилуцького заводу «Білкозин», де працевлаштовані понад 500 осіб. На частині виробничих площ заводу «Ніжинсільмаш» тракторним заводом ТОВ «Укрзапчастина» налагоджено збирання тракторів.


Підготовлено Департаментом інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
за матеріалами КМУ