back

Нове в законодавстві Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

03 лютого 2011

В міністерстві юстиції України зареєстрований Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Порядком передбачено умови фінансування Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі Фонд) страхувальників для надання ними матеріального забезпечення за видами:
допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);
допомога по вагітності тта пологах;
допомога на поховання.
Підставою для фінансування страхувальників-роботодавців Фондом є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок (за інформацією звертатись до спеціаліста Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у районі).
На підставі рішення комісії із соціального страхування страхувальник-роботодавець нараховує суми матеріального забезпечення та формує до робочого органу Фонду заяву-розрахунок в двох примірниках, один з яких із наданими застрахованими особами документами, зберігається у страхувальника.
При опрацюванні заяви-розрахунку робочим органом Фонду перевіряється правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов”язкового державного соціального страхування, дані про сплату єдиного внеску на загальнообов”язкового державного соціального страхування та протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку здійснюють фінансування страхувальників.
Для зарахування страхових коштів страхувальник-роботодавець відкриває окремий поточний рахунок у банку, бюджетна установа в органі Державного казначейства. Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам у строки: для найманих прцівників – у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати; для осіб які забезпечують себе роботою самостійно – протягом десяти днів після призначення допомоги.