01 лютого 2017

Лось Роман Миколайович

 

 

Народився 11 травня 1984 року у селі Вишневе Ріпкинського району Чернігівської області.

У 2004 році закінчив Замглайське професійно-технічне училище № 12 Ріпкинського району. З травня 2002 по жовтень 2003 року проходив строкову військову службу в Збройних Силах України, а після демобілізації у внутрішніх військах МВС України.

У 2014 році був нагороджений відзнакою МВС України — нагрудним знаком «За відзнаку в службі».

Сержант міліції, з вересня 2014 року — міліціонер 3-го взводу 2-ї роти спецбатальйону «Чернігів» УМВС України у Чернігівській області.

Отримав тяжкі поранення 16 листопада 2014 року у районі залізничного переїзду біля селища Станиця Луганська Луганської області. Автомобіль, у якому перебував міліціонер потрапив у засідку та був обстріляний з РПГ. В результаті обстрілу Роман Лось отримав вогнепальні кульові та осколкові поранення різних частин тіла.

Був доставлений до Біловодської ЦРЛ Луганської області. Після чого переведений до головного військового шпиталю Міністерства оборони, потім до Центрального шпиталю МВС України.

Згодом проходив лікування у лікарні УМВС Чернігівської області та Чернігівській обласній лікарні. У травні 2015 року був направлений по програмі НАТО на лікування до Греції, де після операції раптово впав у кому. У березні 2016 року бійця перевезли до Центрального шпиталю МВС України у м. Києві, де він 10 червня 2016 року помер.

Похований у місті Чернігові на кладовищі "Яцево". На його честь відкрита меморіальна дошка у Вишнівській ЗОШ І-ІІ ступенів, яку він закінчив у 2000 році, у парку Слави селища Ріпки Герою встановлено пам'ятну дошку на капличці меморіального комплексу Героям АТО та Небесної Сотні.

Нагороджений відзнакою МВС «За відвагу в службі».

Указом Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України сержанта Лося Романа Миколайовича нагороджено відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» посмертно.

 Меморіальна дошка на фасаді будівлі Вишнівській ЗОШ І-ІІ ступенів, де навчався Р.М. Лось
Чернігівська обл., с. Вишневе, вул. Пушкіна, 1

Меморіальна дошка на капличці меморіального комплексу Героям АТО та Небесної Сотні. Чернігівська обл., смт Ріпки, парк Слави