<<<1 - 11 з 3102>>>


14 Травня 2021 16:47

ПОНАД 24 МЛН ВЗАЄМОДІЙ ЗІ 110 КРАЇН, – СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ПРО НАЦІОНАЛЬНУ ЕЛЕКТРОННУ ПЛАТФОРМУ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН"

 

"Всеукраїнська школа онлайн" працює і демонструє високі показники популярності серед вчителів, учнів та їхніх батьків. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

"За оновленими даними, на українській платформі дистанційного навчання для 5-11 класів зареєстровано майже 166 тис. користувачів (із них 124 тис. учнів, 34 тис. вчителів і 8 тис. – слухачів)", – зазначив Сергій Шкарлет. 

Міністр розповів, що у ВШО сьогодні доступні 1800 еталонних уроків до 73 дистанційних курсів. Подальша розробка нових матеріалів триває. 

"За час функціонування платформи з нею здійснено понад 24 млн взаємодій зі 110 країн і, що надзвичайно важливо, з тимчасово окупованих територій України", – наголосив Міністр освіти і науки України. 

Сергій Шкарлет

14 Травня 2021 16:25

В області працюють освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

 

Для забезпечення вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Донбасу та Автономної Республіки Крим (м. Севастополь) за спрощеною процедурою, розробленою Міністерством освіти і науки України, на базі закладів вищої та фахової передвищої освіти створені та функціонують освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». Їх перелік розміщено на сайті Міністерства освіти

14 Травня 2021 14:24

Опубліковано рекомендації щодо проходження медичних оглядів школярами та дітьми, які вступають до першого класу

Національна служба здоров’я України на своїй офіційній сторінці у Фейсбук опублікувала рекомендації щодо проходження медоглядів школярами та дітьми, які вступають до першого класу.

Батьки майбутніх першокласників разом з іншими документами мають подавати медичну довідку № 086-1/о, у якій міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, група на фізкультурі. Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр, з яким у дитини укладена декларація. Також лікар направляє учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.

Перед вступом до першого класу потрібно відвідати таких лікарів та пройти такі аналізи:

  • дитячий
14 Травня 2021 14:23

Відбулося нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» для здобувачів освіти з порушенням слуху

Відбулося нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу «Ерудит», переможців І (шкільного) етапу, для здобувачів освіти з порушенням слуху 12-х (13-х) класів закладів загальної середньої освіти Дениса Джими, учня 12 класу комунального закладу «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради, та Юлії Заваркіної, учениці 12 класу комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр №1» Чернігівської міської ради.

До Сосницького навчально-реабілітаційного центру завітала в.о. голови Чернігівської Територіальної організації Українського товариства глухих Наталія Васіна, яка вручила Денису Джимі Диплом Міністерства освіти і науки України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та Українського товариства глухих і пізнавальну літературу за участь у Всеукраїнському конкурсі.

Відбулась нарада керівників закладів освіти інтернатного типу обласного підпорядкування з актуальних питань закінчення 2020/2021 навчального року

13 травня поточного року відбулась нарада керівників закладів освіти інтернатного типу обласного підпорядкування, яку відкрив Микола Конопацький, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації.

На нараді розглянуто актуальні питання закінчення 2020/2021 навчального року, зокрема, проведення державної підсумкової атестації і зовнішнього незалежного оцінювання, фінансування закладів освіти інтернатного типу та організація в них безпечного освітнього середовища.

У заході взяли участь та висвітлили питання за напрямками Олена Соронович, заступник начальника Управління,

14 Травня 2021 08:50

ДЕНЬ ЄВРОПИ: БАЗОВІ ЦІННОСТІ ЄС У СФЕРІ ОСВІТИ

 

В Україні триває інформаційна кампанія з нагоди Дня Європи. МОН втілює європейські цінності та підходи на практиці через освітні реформи.

Старт масштабної освітньої реформи за європейськими принципами і підходами відбувся після прийняття нової редакцій рамкового Закону України «Про освіту».

«Повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права, повага до прав людини, у тому числі представників національних меншин – це базові цінності, якими керується не лише Європейський Союз, а й активно реалізує Україна, зокрема через впровадження реформ у сфері освіти та науки», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Також він зазначив, що незважаючи на надзвичайно серйозні соціальні та суспільні виклики, пов’язані з пандемією, за допомогою спільних зусиль державної влади, органів місцевого самоврядування, освітян і науковців вдається долати труднощі, забезпечувати стабільне функціонування системи освіти та її неперервний розвиток.

Наразі у МОН триває розроблення нової редакції Закону «Про дошкільну освіту». Він має на меті підвищення якості дошкільної освіти та розширення доступу дітей до неї. Після його ухвалення стануть можливими різні форми здобуття дошкільної освіти, зокрема сімейна.

13 Травня 2021 10:54

Президент України анонсував створення потужного закладу вищої освіти, який, зокрема, готуватиме фахівців з кібербезпеки

З метою більш ґрунтовної протидії кіберзлочинам в Україні передбачається створення закладу вищої освіти зокрема – для підготовки фахівців у сфері кібербезпеки. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю українським телеканалам у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» у Києві.

Глава держави зазначив, що сьогодні загрози інформаційній безпеці та кіберзагрози можуть становити не меншу небезпеку для держави, ніж ворожа зброя. Для протидії цим загрозам було створено центр кібербезпеки, презентація якого відбудеться найближчим часом.

Президент повідомив, що кіберцентр співпрацюватиме з різними розвідками – як українськими, так і держав-партнерів. До роботи в ньому залучатиметься велика кількість аналітиків – українських, європейських та американських.

Крім того, за словами Володимира Зеленського,

12 Травня 2021 17:44

Візит Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета

12 травня 2021 року в рамках робочої поїздки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля Чернігівщину відвідав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Міністра зустрічали Жанна Шерстюк, Олександр Савченко, заступники голови Чернігівської облдержадміністрації, Микола Конопацький, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації.

Сергій Шкарлет відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування, ознайомився з роботою адміністративного центру з підготовки учнів за професією «Агент з організації туризму. Адміністратор» та навчально-практичного центру «Сучасних швейних технологій та дизайну», оглянув виставки учнівських робіт.

 
 
 
12 Травня 2021 16:35

ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНІ ЦЕНТРИ СТВОРЮЮТЬСЯ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІТЯМ ПРАВА НА ОСВІТУ, – СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет відвідав інклюзивно-ресурсний центр № 1 м. Чернігів у межах робочої поїздки на Чернігівщину, яка відбулась у складі делегації на чолі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем сьогодні, 12 травня.

«Основним завданням інклюзивно-ресурсного центру є проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо індивідуальної програми розвитку. Фахівці в роботі з дітьми застосовують високоякісні новітні технології та інноваційні інструменти діагностики. Психічні процеси дитини (пам'ять, увага, мислення) оцінюються за допомогою міжнародних методик», – зауважив Сергій Шкарлет.

За його словами, станом на травень 2021 року загалом в Україні функціонує 633 інклюзивно-ресурсних центри. Ще 18 ІРЦ, відповідно до оперативної інформації з обласних департаментів (управлінь) освіти і науки, планується створити до кінця цього року.

«З метою діджиталізації послуг забезпечено функціонування системи автоматизації роботи ІРЦ. Через портал  батьки

12 Травня 2021 16:33

ПІДГОТОВКА У ПРОФТЕХАХ МАЄ ПРОХОДИТИ ЗА НОВИМИ ОСВІТНІМИ СТАНДАРТАМИ, ТОЖ ТРЕБА ПРИСКОРИТИ ЇХ ОНОВЛЕННЯ, – МІНІСТР СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ПІД ЧАС ВІДВІДУВАННЯ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ВИЩОГО ПРОФУЧИЛИЩА

Сьогодні, 12 травня, перебуваючи у складі делегації в межах робочої поїздки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Чернігівської області, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування та ознайомився з роботою закладу.

«Питання розвитку професійної освіти є одним із ключових завдань Уряду та Міністерства, зокрема. Указом Президента України «Про пріоритетні заходи розвитку професійної (професійно-технічної) освіти» передбачено схвалення відповідної цільової програми, в якій зазначені пріоритети розвитку – модернізація освітнього середовища, підвищення стипендій учнів та заробітних плат викладачів, запровадження субвенції на оновлення гуртожитків та спортмайданчиків, створення інклюзивного освітнього середовища. Проєкт цієї програми вже підготовлений фахівцями МОН і проходить громадське

11 Травня 2021 16:18

Затверджені нові протиепідемічні заходи для закладів освіти

Міністерством охорони здоров'я України затверджені нові протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням COVID-19.

Відповідну постанову підписано головним державним санітарним лікарем України Віктором Ляшко.

Документом визначені обов'язки суб'єктів, що відповідають за влаштування та утримання закладів освіти, з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації.

Дія документа поширюється на заклади позашкільної, загальної середньої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Нова редакція постанови щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти містить

<<<1 - 11 з 3102>>>