<<<1 - 11 з 198>>>


18 Квітня 2021 08:33Новина

Нарада з керівництвом Ніжинського академічного українського драматичного театру ім М.Коцюбинського

Сьогодні, під час робочої поїздки до міста Ніжина в.о. директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Людмила Замай провела нараду з керівництвом Ніжинського академічного українського драматичного театру ім М.Коцюбинського під час якої було обговорено проблеми, які постали перед колективом закладу, що викликані у зв`язку з оголошенням "червоною зоною", та шляхи їх вирішення; а також ознайомилася із ходом реконструкції старих приміщень під службове житло для творчих працівників театру

17 Квітня 2021 13:00Новина

Робоча поїздка до «Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької»

16 квітня в.о. директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Людмила Замай з робочим візитом відвідала комунальний заклад «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради.

Під час зустрічі Людмила Замай ознайомилася із умовами проживання студентів у гуртожитку і станом навчальних корпусів. Особливу увагу було сконцентровано на матеріально-технічній базі хореографічного корпусу та пошуку шляхів щодо реалізації здійснення

16 Квітня 2021 14:34Новина

Парафіївська громада виграла грант на створення веломаршруту

Парафіївська ТГ отримає 918 473 гривень на реалізацію проєкту «Веломаршрут об’єктами культурної спадщини Парафіївської ОТГ “Від парку до парку”. Проєкт спрямований на розвиток туристичної привабливості, залучення сталого потоку туристів, розвитку велотуризму й, додатково, пішохідного туризму в Парафіївській ТГ, на території якої знаходяться об’єкти культурної спадщини національного значення: палацово-парковий ансамбль «Качанівка» та Тростянецький дендропарк родини Скоропадських.

 
 
16 Квітня 2021 12:52Новина

16 квітня 2021 перестало битися серце Володимира Дядечка - заслуженого працівника культури України, керівника народного художнього колективу «Театру танцю «Слов‘яни», артиста, хореографа, стипендіата  Обласної стипендії членам обласних відділень Національних творчих спілок України, лауреата обласної Премії імені Григорія  Верьовки 2020 року

Колектив Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації висловлює найщиріші співчуття непоправної втрати рідним і близьким.

16 Квітня 2021 09:58Подія

Онлайн семінари на тему: Цифрові переходи у секторі культурної спадщини

За останні двадцять років сектор культурної спадщини доклав величезних зусиль для оцифрування своїх володінь та адаптації до нової цифрової реальності. Зростаючі колекції оцифрованих і все більше народжуваних цифрових даних відкрили безпрецедентні можливості для використання творчими індустріями, дослідниками, викладачами та людьми. Проте економічні та соціальні вигоди від цієї діяльності не видно відразу, особливо через труднощі їх вимірювання, що не дає змоги продемонструвати рентабельність інвестицій у цифровізацію та цифрові стратегії залучення громадськості.

Проект має на меті розширення можливостей установ культурної

16 Квітня 2021 09:42Подія

Серія онлайн-подій для фахової аудиторії у сфері культури щодо встановлення розбудови та утримання міжкультурних зв'язків між Україною та Європейським Союзом

Alteration – це серія онлайн-подій для фахової аудиторії у сфері культури, яка присвячена темі встановлення, розбудови та утримання міжкультурних зв'язків між Україною та Європейським Союзом під час невизначеності, змін та нестабільності, спричиненими пандемією. Програма здійснюється Українським інститутом за підтримки Європейського Союзу через Платформу культурних відносин (Cultural Relations Platform).

Фахівці культурного середовища обговорять, як трансформуються

15 Квітня 2021 14:56Новина

15 квітня – Міжнародний День культури

15 квітня у світі відзначається Міжнародний День культури. Культура кожного народу – це ті духовні і матеріальні цінності, які створив він за час свого історичного розвитку.

Майбутнє кожного народу визначається саме культурою. Ніякі революції, майдани не можуть змінити життя народу і країни на краще. Тільки змінена самосвідомість кожної особистості, змінює країну в цілому. Заявити про себе у світі народ може тільки за допомогою культури. Бо тільки через культуру інші народи пізнають і зрозуміють нас. Тому ми повинні прямувати

15 Квітня 2021 14:31Подія

Засідання секторальної платформи "Молодь,спорт,культура"

15 квітня Українська бібліотечна асоціація, Асоціація об'єднаних територіальних громад спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Міністерством культури та інформаційної політики України - провели засідання секторальної платформи «Молодь, спорт, культура» на тему: «Проблемні питання передачі закладів культури та їх функціонування в умовах завершення реформи адміністративно-територіального устрою». Департамент культури і туризму, національностей

15 Квітня 2021 08:33Новина

Привітання з нагоди призначенням державної стипендії видатним діячам культури і мистецтва!

Відповідно до Указу Президента України від 10 вересня 2011 року № 906 "Про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери" (зі змінами, внесеними Указами від 12 липня 2013 року № 377, від 30 грудня 2013 року № 717, від 7 травня 2015 року № 256) постановляю:

1. Призначити державні стипендії видатним діячам культури і мистецтва

КАМЕНЕЦЬКОМУ Андрію Григоровичу – 1974 року народження, заслуженому майстрові народної творчості України

https://www.president.gov.ua

14 Квітня 2021 16:44Новина

13 квітня 2021 року помер Чепелик Володимир Андрійович, багаторічний беззмінний Голова Національної спілки художників України, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, академік НАМУ, профессор.

Департамент культури і туризму, національностей  та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації висловлює співчуття  рідним і близьким  в зв’язку з тяжкою втратою. 

Володимир Андрійович був видатним скульптором, людиною світлої

14 Квітня 2021 11:37Новина

Гастроспадщина України: традиції гостинності від Плисківської громади

КАША «БАБКА» ВІД ПЛИСКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

Географічні дані: Плисківська територіальна громада Чернігівської області.

Носіями цього елементу є старші представники Плисківської громади, які передають рецепт від покоління до покоління.

Опис: традиційна страва Плисківської громади. На Лівобережному Поліссі у середині нашого століття була перша згадка про кашу з крохмальних млинців.

Вік носіїв елемента нематеріальної культурної

<<<1 - 11 з 198>>>