ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ (НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ)  ГОРОДНЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

Адреса: 15100, Чернігівська обл., Городнянський район,

м.Городня, пров. Троїцький, 2

тел. (04645) 2 18 90

 

Директор: Семенова Наталія Костянтинівна

Новини

 

24.10.2019

«Зробимо рідне місто чистим та квітучим!»

Протягом декількох років у працівників та відвідувачів територіального центру діє девіз: "Зробимо рідне місто чистим та квітучим!". Вже п’ятий рік поспіль  члени клубу «Сад.Город»,які були ініціаторами створення квітучої оази на території міського парку, здійснюють постійний догляд за клумбами: прополюють та висаджують квіти, прибирають сміття навколо.

18 жовтня 2019 року відвідувачі клубу з працівниками відділення денного перебування проводили впорядкування паркової зони з насадженням різних квітів; хости, хризантем, очіток, ромашок, ірисів. Алея вдовж стежки в міському парку вийшла гарним доповненням до попередніх насаджень.

Прикрасити наше рідне місто та зробити його більш квітучим є метою працівників та відвідувачів територіального центру. Та одним з бажань завжди залишається нести маленькі радощі навколишнім.

 

24.10.2019

Чергові заняття груп «Здоров’я» на свіжому повітрі

В цьому році жовтень нам дарує дивовижні теплі сонячні дні. А для відвідувачів відділення денного перебування територіального центра - це ще одна можливість насолодитися теплими осінніми днями та провести чергові заняття з оздоровчої фізкультури на свіжому повітрі.

Тож 18 й 21 жовтня були організовані виїзні заняття для відвідувачів. Під шелест осіннього листя, гуртківці займались оздоровчими вправами, отримуючи  естетичне задоволення від навколишнього середовища. Бо головне завдання фізкультурно-оздоровчих занять у зрілому віці – збереження і зміцнення здоров’я, підтримка оптимальної життєдіяльності та високої працездатності організму.

Осіннє сонячне проміння зігрівало всіх теплом і подарувало гарний настрій.

 

24.10.2019

Подорожуємо

В цьому році осінь радує теплими днями та різнобарвними кольорами. Креативно підходячи до організації дозвілля працівники терцентру для своїх відвідувачів, щоб вони могли намилуватись красою золотої осені, проводили різні заходи щодо перебування на свіжому повітрі, отримання позитиву від природи.

Так, 16 жовтня для відвідувачів відділення денного перебування територіального центру було організовано екскурсію до Седніва. Адже, стародавній Седнів - селище, відоме не тільки своїм багатющим історичним минулим, пам'ятками й унікальним природним ландшафтом, а й переказами та легендами.

Городнянців радо зустріла екскурсовод, яка провела історичними стежками.  Дуже зацікавило присутніх легенди та містичні події, які відбувались в цих місцях. Опустились подорожуючі до усипальниці Лизогубів, яка знаходиться в Воскресенському храмі, піднялись і на  клірос в Свято-Георгіївському соборі.

 А унікальні краєвиди цієї місцевості  дали можливість всім бажаючим зробити чудову фотосесію і ще раз нагадати всім та собі, що життя прекрасне.

Багато позитивних емоції привезли городнянці додому.

Майстер-класи для городників та садівників

16.10.2019

Доброю традицією в клубі «Сад.Город», що діє при терцентрі, стало проводити майстер-класи в садибах членів гуртка. Цьогорічний сезон не став виключенням.

З лютого місяця на заняттях велика увага приділялась вивченню особливостей вирощування винограду: починаючи із пророщування чубуків, обрізки, підкормки та інше.

Розкрити цю тему погодився Бендрик Олександр Миколайович, член клубу, городник-аматор. Він із задоволенням поділився своїм досвідом. Взимку Олександр Миколайович вчив пророщувати виноградну лозу. На початку весни в садибі Бендрика О.М. бажаючі мали можливість перейняти досвід по обрізці цієї рослини та правилам посадки молодих пагоні.

А 10 жовтня члени клубу «Сад. Город» на черговому майстер-класі дізнались про осінню обрізку винограду, про те, як правильно його укривати на зиму. Знову ж таки навчання проходило на подвір’ї Олександра Миколайовича.

 Учасники майстер-класу, приймаючи участь в роботі, отримали гарний досвід, та  одержали змістовні та доступні відповіді на хвилюючі питання.

"Як серце осені не хоче"

07 жовтня 2019

Під такою назвою до Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана 04 жовтня в міському будинку культури відбувся святковий концерт.

В фойє була представлена виставка творчих робіт відвідувачів терцентру, святковий передконцертний настрій створювали ансамблі «Ветеран» та «Городняночка», гостей частували запашним трав’яним чаєм, смачною кавою та печивом.

Дійство на сцені проходило в атмосфері душевності і тепла.

Глядачі насолоджувались ніжними звуками музики та граціозністю танців. Дебютом став виступ танцювального гуртка, що був створений при терцентрі  майже 2 роки тому.

Присутніх на святі вітали голова райдержадміністрації Світлана Ященко та секретар міськради Світлана Більська. За активну життєву позицію спільними грамотами райдержадміністрації та районної ради були нагороджені: Синельник В.С., Красичкова Л.О., Заяць Т.П., Бурась Н.І. Вокальні колективи «Городняночка» та «Ветеран» були нагороджені Почесними грамотами міської ради. А за мудрість, невичерпну енергію, життєвий оптимізм, багаторічний розвиток родинних традицій Подякою райдержадміністрації та районної ради було нагороджено подружжя Денисенко.

Слова вдячності, шани та гордості, які звучали зі сцени, торкнулися кожного та знайшли відгук в серцях присутніх.

Завдяки благодійній допомоги підприємців міста 174 підопічних терцентру отримали святкові обіди.

«З любов'ю до життя»

 

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН.

 З метою відзначення Міжнародного Дня людей похилого віку територіальним центром було заплановано ряд заходів.

До цієї дати, 1 жовтня, в Київському міському палаці ветеранів, вже вдруге, вокальний колектив «Городняночка» брав участь в конкурсі «З любов’ю до життя». Цьогоріч до уваги присутніх були виконанні два твори: акапельно «Молитва» (слова і музика Олександра Бендрика), «Козаче» (слова Олени Білоконь). За результатами виступу городянці стали дипломантами у номінації «Хорові ансамблі».

 Участь у всеукраїнському конкурсі для «Городняночки» -  це незабутній досвід, збагачення та розширення репертуарного кругозору,  зміцнення творчих контактів з іншими аматорськими хоровими колективами та гарний настрій.

 Перлиною концертної програми став виступ хору «ARS NOVA – BEATO ANGELICO» (базіліка Мінерва Рим, Італія. Диригент Валентина Рівіс, концертмейстер Тетяна Рівіс).

Правова освіта для відвідувачів терцентру

У четвер, 05 вересня для відвідувачів відділення денного перебування був багатий на освітньо-правову інформацію.

У приміщенні територіального центру соціального обслуговування, відбувся «круглий стіл» з начальником відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення В.М.Заяц та з начальником Городнянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Полегенько О. М.

Валентина Михайлівна надала інформацію стосовно подачі документів на отримання субсидії для населення. Запрошені мали змогу задати цікавлячи їх запитання. Здебільшого, це були питання щодо: термінів подачі документів, зміни у складі сім’ї, приватизації земельної ділянки, отримання спадщини, проживання членів родини не за адресою реєстрації, тощо. Валентина Михайлівна порадила не чекати опалювального періоду, а найближчим часом, у вересні місяці, звертатися до управління соціального захисту та мати змогу своєчасно отримати грошову допомогу (субсидію).

Полегенько О. М. розповіла про проект Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» ,який навчає громадян користуватися своїми правами та захищати їх у разі порушення. Присутнім були запропоновані брошурки з інформацією на тему «Захищай свої права разом з Мін’юстом» та номером телефону єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги.

Кожен з присутніх отримав повну та змістовну відповідь на своє запитання від запрошених спеціалістів.

 

Радіосцена для «Городняночки»

З 1 червня в ефірі Українського радіо “Чернігівська хвиля” стартував другий сезон проекту “Радіосцена”. Його мета — підтримати місцевих виконавців, дати їм можливість показати свою творчість широкій аудиторії.

Однією з умов цього проекту виконавцям необхідно заспівати три авторські пісні українською мовою. Заявку на участь в цій передачі в червні за допомоги працівників відділення денного перебування подав вокальний колектив «Городняночка», який уже 5 років діє при терцентрі.

І ось 12 серпня по запрошенню Андрія Соколова, автора та ведучого Радіосцени, учасники гурту їздили на запис в Будинок радіо м. Чернігова. В теплій та затишній атмосфері було проведено відео- та аудіозаписи. До уваги були представлені пісні Бендрика Олександра Миколайовича.

Тепер з нетерпінням будемо чекати виходу в ефір Радіосцени за участю вокального колективу «Городняночка».

Власноруч створена краса

При відділенні денного перебування територіального центру функціонує дуже багато гуртків різних напрямків. Один із них гурток «В'язання», на якому відвідувачі пізнають нове і вдосконалюють свої навички.

Одну з відвідувачів цього гуртка - Фролову Олену Володимирівну, така подія, як народження онука, надихнула на в'язання дитячого пледу.

Рукодільниця захопилася виконанням квадратних мотивів настільки, що при з’єднанні них, вийшов плед більших розмірів, ніж було заплановано спочатку.

«Я дуже люблю в’язати, а при в'язанні виробів з мотивів, візерунки складаються, як в калейдоскопі. Начебто один малюнок в'яжеш, а коли поєднаєш- виходить зовсім інше», - каже рукодільниця.

Працівники терцентру впевнені, що на цьому виробі творчість Олени Володимирівни не завершиться й вона дивуватиме новими роботами не тільки своїх рідних, а й надихатиме творчістю інших.

 

Менський зоопарк зустрічав гостей

Цього літа відвідувачі відділення денного перебування, подорожуючи Менщиною на гуртку «Віртуальні подорожі», виявили бажання відвідати Менський зоопарк реально. Тож працівники терцентру вирішили організувати таку поїздку.

7 серпня городнянців радо  зустрічав Менський зоопарк - зоологічний парк загальнодержавного значення - єдиний зоопарк в Україні, що розташований в райцентрі.

Заступник директора зоопарку Валерій Михайлович розповів про історію виникнення парку й провів змістовну екскурсію.

Всі поверталися назад, отримавши величезну кількість позитивних емоцій та гарних вражень.

 

Незабутня подорож Ічнянщиною

Про унікальний історико - архітектурний комплекс у Качанівці на Ічнянщині городнянці знають давно. Нині це повсюдно відомий Національний історико – культурний заповідник «Качанівка». Самобутній музей просто неба, де увагу гостей приковують архітектурні пам’ятки й витвори паркового мистецтва полонить серця відвідувачів захоплюючими краєвидами.

Тож 1 серпня працівники територіального центру в черговий раз організували таку поїздку. Спочатку городнянці відвідали Ічнянський краєзнавчий музей, де познайомилися з історією та побутом жителів району. Завітали до музею художника  Миколи Ге (1831—1894) - одного з блискучих представників когорти передвижників.

Продовжуючи поїздку по Ічнянському краю екскурсанти завітали до

розкішної садиби Качанівка. Тут спокійно, затишно і дуже красиво, навіть якось казково. Довгі алеї із фонтанами, скульптурами та амфітеатром, романтичні руїни та кам’яні місточки зворушують своєю самобутністю.

Подорожуючи екскурсійно відвідувачі терцентру побували майже в усіх мальовничих куточка Чернігівщини і не тільки. Кожна наступна подорож не залишає нікого байдужим. Повертаючись додому з чергової поїздки з зарядом натхнення та захоплення, всі дивуються, скільки ще багато невідомого поруч.

Вразливим категоріям населення - доступність соціальних послуг

 

    Робота мультидисциплінарної команди територіального центру полягає в розширенні видів наданих послуг, підвищенні їх якості, а також у виявленні та вивченні потреб населення.

Мультидисциплінарна команда активно здійснювала виїзди, запропонувавши  такі послуги, як  послуги перукаря (чоловічі та жіночі стрижки), видача гуманітарної допомоги у вигляді одягу та взуття б/в. Також члени команди відвідали оселі підопічних, яких обслуговують соціальні робітники, з метою перевірки якості надання соціальних послуг.

Соціальними послугами скористались громадяни похилого віку, особи з інвалідністю та малозабезпечені сімʼї в селах Городнянської громади (с.Конотоп, с.Смичин, с.Дібровне, с.Моложава, с.Невкля, с.Черецьке), Городнянського району (с.Перепис, с.Макишин) та Вихвостівської ОТГ (с.Куликівка).

Робота територіального центру спрямована на виявленням громадян, які потребують допомоги, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи та докладання максимальних зусиль для підтримання та здійснення наближення комплексу різних видів послуг за місцем проживання тих, хто їх потребує.

Майстер-клас з декоративно-прикладної творчості в терцентрі

Набуває нових обертів та вдосконалюється незвичайний вид рукоділля, такий як плетіння з газетних трубочок. З цього доступного матеріалу, на який практично не треба витрачати гроші, виходять красиві вироби. Сьогодні поробки, виготовлені у цій техніці плетіння, часто зустрічаються на виставках.

Відвідувачі відділення денного перебування в черговий раз повернулися до такого виду рукоділля.   Передусім передував значний підготовчий процес. Були виготовлені самі трубочки з газет. І з великим натхненням гуртківці почали виконувати свої роботи, зокрема декоративні ложки.

 Щоб виготовити красиву річ своїми руками, не треба спеціальних навичок, досить мати велике бажання створити річ своїми руками. А прагнення пізнавати щось нове й втілювати це в життя у відвідувачів досить велике.

 

Подорожуємо

Подорож – це завжди можливість відкрити щось нове та відпочити тілом і душею. Цією можливістю користуються відвідувачі відділення денного перебування і в цьому їм допомагають працівники терцентру.

Так, напередодні дня Конституції, 27 червня для любителів подорожувати було організовано екскурсію в мальовничій куточок Чернігівщини в с. Бреч Корюківського району.

Подорожуючих зустрів екскурсовод, який ознайомив з історією побудови бази відпочинку в с. Бреч, розповів про змагання, які проводять на території комплексу, цікава була інформація і про умови догляду за коньми. Городнянці також змогли помилуватись побудовами, які знаходяться на цій території.

І нічого не стало на заваді літнім мандрівникам – ні прохолодна погода, ні похмуре небо, ні дощ, бо кожен узяв з собою найважливіше – гарний настрій та неабияке завзяття. Тому і мандрівка була легкою.

 

 

Допомога для тих, хто цього потребує.

Протягом червня мультидисциплінарною командою здійснено 5 виїздів якими охоплено села Городнянського району (Деревини, Кусії, Вихвостів, Автуничі, Андріївка, Старосялля) та Городнянської ОТГ (Бутівка, Пекурівка). Фахівці відділення соціальної допомоги вдома провели обстеження матеріально- побутових умов проживання підопічних, вивчили потреби, проблемні питання, та здійснили перевірку якості надання соціальних послуг соціальними робітниками.

Потребуючим громадянам похилого віку та особам з інвалідністю працівниками відділення організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги було надано гуманітарну допомогу у вигляді одягу та взуття б/в.

Чуйність і доброта просто необхідні в житті людей, адже навіть звичайне добре слово, промовлене вчасно, може дуже допомогти людині. Жителі сіл висловили щиру вдячність за постійну увагу та турботу від працівників терцентру.

«Урожай врятує полив…» - девіз виїзного майстер-класу для клубу «Сад.Город»

 

Цьогорічне літо видалось дуже жарким та посушливим, тому для багатьох городників виникло актуальне питання поливу городини: коли поливати, як стравитись коли напору в крані немає, а поблизу водойму звідки черпати води також, як розрахувати сили та енергію.  Цим питанням перейнявся клуб «Сад. Город», який діє у терцентрі.

 Протягом зимових занять було ознайомлено з поняттям крапельного поливу і що необхідно для встановлення крапельної системи. Також клубники, у яких виникло бажання проекспериментувати у себе в господарстві, зробили колективне замовлення комплектації крапельного полива.  Одним із таких бажаючих був Бендрик О.М.  А 20 червня він радо приймав у себе в гостях однодумців і продемонстрував в дії крапельний полив. Розповів про переваги, звернув на особливості  встановлення зрошувальної системи. Бажаючих перейняти досвід крапельного поливу збільшилось, всім бажаючим Бедрик О.М.  запропонував свою допомогу.

Також Олександр Миколайович розповів про правила догляду за виноградом, ознайомив зі своїми огородніми експериментами.  Присутні змогли не тільки отримати нові знання, а й скуштувати дари нового урожаю. 

Заняття груп «Здоров’я» на свіжому повітрі

 Літо цього року дарує спекотні сонячні дні, та відвідувачів груп «Здоров’я» денного перебування територіального центру це не лякає. Щоб не займатись у задушливому приміщенні та для поліпшення емоційно-психологічного настрою гуртківців було прийнято рішення проведення занять з оздоровчої фізкультури на свіжому повітрі.

Декілька занять поспіль були організовані у міському парку відпочинку та в дендропарку. Гуртківці займались оздоровчими вправами, отримуючи  естетичне задоволення від навколишнього середовища. Бо головне завдання фізкультурно-оздоровчих занять у зрілому віці – збереження і зміцнення здоров’я, підтримка оптимальної життєдіяльності та високої працездатності організму.

Працівники територіального центру намагаючись урізноманітнити будні відвідувачів, перетворюючі навіть незначні події в свята. Сюрпризом для гуртківців стали повітряні кульки з теплими  побажаннями на майбутнє.Всі поверталися додому сповнені позитивної енергії та радості. Адже маленькі радості роблять приємними кожен день, а приємні дні складаються в щасливе життя.

 

"Городняночка" відзначила перший ювілей

19 червня 2019

Свою п’яту річницю існування відзначив  пісенний колектив «Городняночка». За час існування учасники творчої майстерні були частими гостями концертних програм та мають своїх шанувальників.

Колектив створений на базі Територіального центру, і більшість його учасників, хоч і перебувають на заслуженому відпочинку, але ведуть активний спосіб життя.

Вчора, 18 червня ансамбль "Городняночка" привітали заступник голови райдержадміністрації Тетяна Захарченко, начальник територіального центру Наталія Семенова та начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації  Олена Биховець.

Гості побажали колективу творчої наснаги та вдячних шанувальників.

«Зробимо рідне місто чистим та квітучим!»

Протягом декількох років у працівників та відвідувачів територіального центру діє девіз: "Зробимо рідне місто чистим та квітучим!". Вже п’ятий рік поспіль  члени клубу «Сад.Город»,які були ініціаторами створення квітучої оази на території міського парку, здійснюють постійний догляд за клумбами: прополюють та висаджують квіти, прибирають сміття навколо.

13 червня 2019 року відвідувачі клубу з працівниками відділення денного перебування проводили впорядкування паркової зони з насадженням сезонних квітів.

Прикрасити наше рідне місто та зробити його більш квітучим є метою наших відвідувачів. Та одним з бажань завжди залишається нести маленькі радощі навколишнім.

 

Гурток танцю 

Танець - запорука хорошого настрою та постави. Танець – один з найпрекрасніших видів мистецтва, одна з найдавніших мов, оволодіти якою забажали відвідувачі територіального центру. Тому півтора року тому назад у відділенні денного перебування був відкритий танцювальний гурток, який його учасники назвали «Танцующие бабочки».

За час роботи гуртківці не тільки вивчили різні танцювальні терміни, робили зарядку для розігріву тіла, а й під чітким керівництвом Бурась Наталії Іванівни, волонтером та активним учасником життя терценту, розучили декілька танців. Вона також ознайомила із різними стилями в танцях. Помічниками в проведенні заняття стали працівники відділення денного перебування, які контролюють тиск, допомагають в музичному оформленні.

 На початку червня «Танцующие бабочки» зробили перший підсумок своєї роботи, на лоні природи було зроблено відеозмйомку, вивчених за час існування, танців. Присутні отримали максимум задоволення від отриманого результату.

Турбота про підопічних

Щосереди проходять збори соціальних робітників, які спрямовані на навчання, підвищення кваліфікації, вирішення організаційних питань. Чергове зібрання  було присвячено темі « Що потрібно знати про деменцію?» та 

«Основи довготривалого догляду за підопічними».

Було роз’яснено поняття «деменція»,  як  вона  проявляється,  шляхи запобігання її появи та як себе поводити з підопічними в яких перша та остання стадія.  Надано корисну інформацію з урахуванням специфіки роботи щодо гігієни, догляду, способів переміщення підопічних та підбору гігієнічних засобів. Проведено тестування, яке дозволяє виявити когнітивні порушення на ранній стадії та перевірити свою пам'ять. Соціальні робітники протестували себе і своїх рідних, з задоволенням  відповідали на запитання тестів та з зацікавленістю слухали результат.

Метою даного заходу було ознайомлення з  інформацією, яка повинна стати ефективним помічником для кожного соціального робітника.

Заняття групи «Здоров’я» на свіжому повітрі

   Відвідувачі однієї з груп «Здоров’я» терцентру провели  заняття на свіжому повітрі. Для цього керівником групи був розроблений спеціальний комплекс вправ. Адже чим більше рухається людина, тим міцніше організм та більш стійкий до різного виду захворювань.

Тож 3 червня відбулося виїзне заняття. Гуртківці займались оздоровчими вправами, отримуючи естетичне задоволення від навколишнього середовища. Всі учасники поєднали приємне з корисним: змогли насолодитись красою лісу, зробити цікаву оздоровчу гімнастику, назбирати лікарських рослин та відпочити від буденності та метушні.

По закінченню занять учасники отримали не лише заряд бадьорості, а й позитивні емоції, адже саме такі приємні моменти фіксуються у пам’яті і продовжують життя.

 

Квітуча веселка в саду

Однією з найкращих квіток весни є іриси. Різноманітність забарвлень цієї рослини – подібна до веселки. Не дарма древні греки називали веселку - «ірис». У правдивості цього вислову змогли переконатись відвідувачі гуртка «Сад. Город», який діє при терцентрі.

29 травня гуртківці відвідали ірисовий сад BestIris в м. Чернігові.  Городнянці змогли поспілкуватись з господарями цього чудового місця. Вони отримали не тільки насолоду від побаченого, а й отримали консультацію стосовно вирощування та догляду за квітками. З гарним настроєм та чудовими букетами повернулись додому відвідувачі.

30 травня одноклубників радо приймала в себе Галина Олексіївна Міхеєнко, любитель та колекціонер райдужної квітки. Вона розповіла про новинки свого саду, про найулюбленіші сорти і про те, як завдяки захопленню знаходить однодумців не тільки в рідному місті, а й за межами. Присутні також отримали позитив від побаченого, адже чудово, коли краса поруч і коли вона схожа на веселку.

 

 

Подорожуємо

31 травня 2019

Піклування про організацію дозвілля та відпочинку, саморозвиток відвідувачів територіального центру покладено на відділення денного перебування. Саме цим відділенням проводяться найрізноманітніші заходи.

Так, 27 травня працівники відділення організували для інвалідів і людей похилого віку поїздку – екскурсію в м. Чернігів, бо обласний центр входить в 10 міст, які радять відвідати в Україні.

Подорож розпочалася у музею-заповіднику ім. М. Коцюбинського. Городнянців зустрів екскурсовод, яка розповіла про побут та умови життя письменника. Присутні дізнались, хто з відомих людей відвідував «суботники» Коцюбинського, прогулялись стежками ботанічного саду, який заснував і оспівував у своїй творчості господар.

Цікавим пунктом екскурсії стало відвідання пам’яток стародавнього Чернігова. Подорожуючи не тільки ознайомитись з історією обласного центру, а й побувати в храмах, які є найстарші на лівобережній Україні.

Не проминули городнянці і сучасні перлини Чернігова, вони змогли помилуватися музичними фонтанами, які розташовані центрі міста.

День видався цікавим і насиченим на різні події,а у відвідувачів залишились приємні враження.

Світлана Ященко відвідала ветеранів Другої світової війни

08 травня 2019

У Городнянському районі на обліку управління соціального захисту перебуває 21 ветеран Другої світової війни, які безпосередньо брали участь у бойових діях. Жоден з них не залишається поза увагою держави.

Напередодні 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та  Днем пам'яті та примирення голова райдержадміністрації Світлана Ященко та начальник територіального центру соціального обслуговування Наталія Семенова відвідали домівки ветеранів-учасників бойових дій, побажали їм міцного здоров’я та довголіття, подякували їм за мужність і стійкість в боротьбі з ворогом, вручили вітальні листівки голови обласної державної адміністрації Олександра Мисника, голови обласної ради Ігоря Вдовенка та вручили святкові продуктові набори, які щорічно допомагають підготувати підприємці району.

Сивочолі розчулені ветерани з радістю приймали вітання, щиро дякували за шану та увагу до них, за подарунки, ділились своїми спогадами, бажали найскорішого миру нашій країні.

Прес-служба райдержадміністрації 

 

Допомога від щирого серця

Відбулись чергові виїзди мультидисциплінарної команди терцентру до Ваганицької сільської ради, Кузницького та Хрипівського старостинського округу з метою покращення соціального обслуговування та забезпечення якісних умов життя для сільських жителів району.

    Фахівці команди поспілкувавшись зі старенькими перевірили якість надання соціальних послуг соціальними робітниками, провели інформаційно-розʼяснювальні бесіди та надали гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в.

    Територіальний центр не залишає поза увагою своїх підопічних, докладаючи максимум зусиль для задоволення потреб одиноких непрацездатних громадян, наближаючи соціальні послуги для тих, хто їх потребує.

 

 

Великодні подарунки

В рамках благодійної акції «Милосердя», яка щорічно проходить за ініціативи територіального центру та фінансової підтримки настоятеля Свято – Миколаївської церкви отця Мирона, напередодні світлого свята Воскресіння Христового  підопічних, якими опікуються соціальні робітники по місту, отримали  приємні подарунки – смачні духмяні паски.                                        

Старенькі були раді подарункам, адже навіть невелика турбота є важливою, особливо для тих людей, які не мають близьких і рідних.

Підтримка тих, хто в силу різних обставин – через хворобу або одиноку старість, неспроможний давати собі раду в житті, потребує матеріальної допомоги та елементарної людської уваги і опіки – основна мета започаткованої територіальним центром акції.

Готуємось до Світлого Воскресіння

22.04.2019

З весняним теплом, коли природа скинула окови зимового сну, кожна українська родина зі світлою радістю зустрічає найголовнішу православну дату - Христове Воскресіння.

За тиждень до Великодня християни відзначають Вхід Господній в Єрусалим, що в народі має назву Вербна неділя. На це свято всі приходять до церкви з вербними гілками, які там обов'язково освятять.

Творчі заняття з прикрашення вербових гілок провели працівники відділення денного перебування терцентру. Кожен букет вийшов унікально заквітчаним та сповненим яскравих барв весняної пори. 

Також традиційно протягом березня та квітня були проведені майстер-класи по виготовленню сувенірів до свят: в’язаної підставки, сувеніру «Пасхальне яйце», вишиваного декору для святкового столу.

Відвідувачі творчо підійшли до оформлення - застосували власну фантазію притримуючись традицій рідного краю. Вийшли надзвичайні, оригінальні святкові вироби, які неодмінно стануть гарною прикрасою чарівних пасхальних свят.

 

Весняні роботи в саду

Вже більше 6 років при терцентрі діє клуб «Сад.Город», який об’єднав любителів садівництва та городництва. На заняттях клубу відвідувачі діляться своїм досвідом, розглядають новинки в аграрному секторі, регулярно проводяться майстер-класи тощо.

Весна – один з найважливіших періодів при догляді за садом, так як від правильного проведення робіт залежить розвиток всіх рослин і квітів, а також якість і кількість врожаю. А виноград – це культура, що вимагає від садівника постійної уваги. Правила обрізки, підживлення виноградників дуже актуальне серед учасників клубу, адже якщо на сезон залишити рослину без нехитрих, але обов’язкових заходів, то пагони безконтрольно розростаються і починають заважати один одному.

 20 березня для членів клубу «Сад.Город» пройшов перший в цьому році майстер-клас в садибі Бендрика О.М., який із задоволенням не тільки ділився досвідом весняної обрізки винограду, а  й відповідав на всі питання.

 Учасники майстер-класу отримали гарний досвід, приймаючи участь в роботі, а ще - чубуки винограду в подарунок від господаря.

 

11.03.2019

Чудове свято – 8 березня

Міжнародний жіночий день щорічно святкують мільйони жінок у світі.

06 березня 2019 року в територіальному центрі до Міжнародного жіночого дня була підготована святкова програма.

Прекрасну половину аудиторії привітали зі святом, побажавши міцного здоров’я та довголіття. А музичний колектив «Городняночка», який діє при терцентрі, та Т.П. Заяць підготували святкову програму «Від щирого серця». Присутнім були подаровані добрі та теплі вірші, пролунали пісні.

Усі присутні отримали величезне задоволення від свята.

Щасливі посмішки прикрасили наших чарівних жінок і принесли у душу красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло!

 

Зустріч з прекрасним

Похід до театру – це один з видів корисного дозвілля, який відволікає людину від повсякденних турбот та негараздів, надає потужний емоційний заряд. Театр також впливає на спосіб мислення особистості й сприяє розширенню її кругозору. Тому колектив терцентру всіляко сприяють відвідуванням храму Мельпомени  своїх відвідувачів.

Так, в передостанній зимовий день, 27 лютого, городнянці із задоволенням переглянули комедію «Скапен» у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.Т.Г Шевченка.

Прем’єра цієї вистави відбулася в жовтні 2018 року. Події  розгортаються в Неаполі, морському порту. Тут двоє закоханих знаходяться перед загрозою гніву своїх деспотичних татусів, тому звертаються до Скапена, слуги одного з них, наділеного нестримною енергією, з проханням про допомогу. Постанова, оздоблена жартами, оригінальним сценічним оформленням, не змогла залишити в залі нікого байдужим.

В піднесеному настрої та з веселим сміхом виходили відвідувачі терцентру з театру. Підсумовуючи, можна сміливо стверджувати, що перегляд спектаклю сприяв емоційному омолодженню, що відображалось на обличчі кожного присутнього на виставі.

 

Поспішаємо з допомогою

Мультидисциплінарна команда терцентру здійснила виїзд до Хотівлянського, Дроздовицького старостинського округу Городнянської ОТГ та Хоробичської сільської ради

Серед послуг запропонованих відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, якими скористалися пенсіонери та особи з інвалідністю, були послуги перукаря (чоловічі та жіночі стрижки),  послуги соціальних робітників ( пилка та рубка дров), а також  роздача гуманітарної допомоги у вигляді одягу б/в.

Фахівці відділення соціальної допомоги вдома відвідали оселі підопічних, яких обслуговують соціальні робітники. Спілкування, підтримка, добре слово та щира посмішка ще раз переконали стареньких, що їх поважають, про них турбуються, і роблять все можливе, щоб “зими їхнього життя” були доглянуті.

 

І знову про актуальне

Нововведення щодо виплати грошової компенсації на комунальні платежі визвало дуже великий ажіотаж серед старшого покоління.

Саме з цього питання для відвідувачів територіального центру 21 лютого було організовано «круглий стіл». Дану тему висвітлювала Валентина Заєць, начальник відділу грошової виплати і компенсацій управління соціального захисту населення.

Під час зустрічі Валентина Михайлівна відповіла на всі питання, які їй задавали  присутні. Також вона розповіла, які документи необхідно буде подавати людям в травні місяці для призначення субсидії, які нововведення чекають весною.

Учасники «круглого столу» отримали вичерпну інформацію щодо актуальних питань. 

 

Поважний ювілей

15 лютого відзначає свій 90-річний ювілей підопічна відділення стаціонарного догляду Зінченко Марія Пилипівна. В цей день до ювілярки з привітаннями завітала голова Городнянської РДА С.Ященко разом з директором територіального центру Н.Семенової, зичили ювілярці здоров’я, мирного неба, злагоди, довгих років життя. Привітавши ювілярку,  вручили їй подарунки, квіти та грамоту.

 В цей святковий день Марія Пилипівна отримує безліч привітань з нагоди свого поважного ювілею від знайомих, родичів, подруг та працівників стаціонарного відділення, які стали для неї справжньою сім’єю за роки перебування під їхньою опікою.  

Також Світлана Петрівна не минула своєю увагою інших підопічних відділення,  провідала кожного, поспілкувалася з ними, поцікавилася проблемами і обслуговуючого персоналу.

Для всіх мешканців стаціонару був організований святковий обід та солодке привітання.

 

Доступність соціальних послуг

 

З метою забезпечення доступності соціальних послуг, охоплення якомога більшої чисельності осіб, які проживають у віддалених населених пунктах, мультидисциплінарною командою терцентру в лютому здійснено виїзди до Бурівського,  В.Лиственського старостинського округу Тупичівської ОТГ та Солонівського старостинського округу Городнянської ОТГ.

Потребуючі жителі села отримали гуманітарну допомогу у вигляді одягу б/в та скористались послугами перукаря.

Члени комісії відвідали підопічних, яких обслуговують  соціальні робітники. Перевірили якість надання соціальних послуг, поспілкувались з людьми похилого віку, від яких почули слова вдячності за турботу про них,  та за те, що завдяки соціальним робітникам терцентру вони не відчувають себе самотніми, бо знають, що їм завжди  і словом і ділом допоможуть долати життєві негаразди їх помічники.

 

 

Тепла атмосфера зустрічі

30 та 31 січня  відбулися чергові виїзди мультидисциплінарної команди терцентру по  селам  Гніздищанської сільської ради  та Тупичівської ОТГ, а саме с. Тупичів.

Команда була сформована з працівників відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділення соціальної допомоги вдома. Метою поїздки стало охоплення більшої кількості громадян, які за віком, станом здоров’я або через матеріальну скруту, не в змозі самостійно відвідати необхідних спеціалістів та отримати допомогу та соціальні послуги.

Не обійшли стороною фахівці терцентру і підопічних  відділення соціальної допомоги вдома. Було здійснено перевірку якості надання соціальних послуг.  Зі старенькими поспілкувались, провели роз’яснювальну та інформаційну роботу, вивчили потреби та побажання.

Також потребуючим було надано гуманітарну допомогу у вигляді одягу бувшого у вжитку.

Працівники терцентру  доклали максимальних зусиль, аби надати послуги за місцем проживання для тих, хто їх потребує.

 

Мультидисциплінарна команда продовжує роботу

Мультидисциплінарна команда територіального центру  працює над розширенням видів послуг та підвищенням їх якості, а також продовжує вивчати потреби населення в соціальних послугах з найбільш віддалених куточків Городнянщини.

Під час виїздів працівники постійно займаються виявленням громадян, які потребують допомоги, проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо роботи відділень терцентру та надають широкий спектр соціальних послуг.

На початку 2019 року команда відвідала  села: Деревини,  Ільмівка,  Карпівка,  Смичин.

Завідувач та фахівці відділення соціальної допомоги вдома відвідали своїх підопічних і перевірили роботу соціальних робітників, а  працівники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надали гуманітарну допомогу у вигляді одягу  б/в та послуги перукаря пенсіонерам та особам з інвалідністю.

Жителі сіл були щиро вдячні за проявлену до них увагу та турботу.

 

 

Народні традиції в терцентрі

Зима - найбагатша на свята пора року. Новорічно-різдвяні святкування в Україні зосереджені довкола трьох християнських свят – Різдва Христового, Святого Василя та Водохреща.  Ми не уявляємо цих свят без колядок, щедрівок, вертепів. Через розвагу виховується шана  до традицій та історії свого народу.

Колядки і щедрівки в українського народу існують дуже давно. Вони беруть свій початок ще в дохристиянські часи, коли люди поклонялися багатьом богам. Наші предки-язичники святкували свято коляди під час зимового сонцестояння. З прийняттям християнства воно змішалося з християнськими віруваннями.

До цього дійства щороку долучається і територіальний центр. В січні вокальний колектив «Городняночка», який  діє при терцентрі, вітав гостей та мешканців міста і найближчих сіл з новорічними казковими святами. Учасники ансамблю вже більше 5 років є практично професійними колядниками.  Співом обрядових пісень, в їхньому виконанні, насолоджувались не тільки дорослі, а  й діти.

 

Заняття під девізом:

«Краще хіхоньки та хахонькі, ніж оханькі та аханькі»

 


Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Городнянської РДА активно впроваджує серед осіб поважного віку ведення здорового способу життя – правильне харчування, підкислення організму, ознайомлення з різними методиками збереження гарного самопочуття, заняття оздоровчою  гімнастикою та скандинавською ходою  та інше. Особливу увагу цьому питанню приділяють у відділенні денного перебування терцентру.

Вже багато років як в територіальному центрі започаткована традиція проводити заняття групи «Здоров’я» на свіжому повітрі. Щосезонно члени груп приймають активну участь у подібних заняттях, намагаючись проводити час з користю не тільки для фізичного, а й для психологічного здоров’я.

Вправи на лоні природи збільшують рівень активності, заряджають енергією і покращують настрій. А особливої користі вони набувають, коли це відбувається в гарному товаристві.

Не стало винятком проведення аналогічного заняття на початку 2019 року. Відвідувачі із задоволенням робили зарядку, насолоджуючись зимовим лісом в приємній компанії.

 

Новинки на ялинку

Напередодні Нового року та Різдва завжди хочеться створити в будинку особливу, урочисту атмосферу. Ми наряджаємо ялинку, прикрашаємо оселю декоративними дрібницями. А чи не найперше місце у формуванні чарівної атмосфери займають ялинкові прикраси.

Саме тому протягом грудня в стінах терцентру для відвідувачів відділення денного перебування проводяться “Новорічна майстерня”, майстер-класи з виготовлення іграшок.

Різдвяні віночки, ялинкові іграшки, новорічні композиції та ще багато цікавих прикрас зробили власноруч гуртківці терцентру.  Передноворічний настрій спонукав також учасників майстерні до цікавих ідей для виготовлення прикрас для ялинки міста.

 

«Поспішайте творити добро!»

 

 3 грудня в усьому світі вшановується Міжнародний день інвалідів. Це можливість привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями – невеликі пенсії, дорогі ліки, труднощі з працевлаштуванням, навчанням, потреба у догляді і допомозі із самообслуговування, вирішенні навіть найпростіших життєвих потреб.

Щорічно до цієї дати територіальним центром проводиться благодійна акція «Милосердя». Не винятком став і цей рік - з 12 по 30 листопада 2018 року відбулась акція, що мала на меті нагадати про живущих поруч людей з особливими потребами,  яким треба допомогти відчути себе потрібними і рівними серед здорових співгромадян.

Дуже приємно, що в наш нелегкий час є такі люди, які готові прийти на допомогу іншим і роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. Завдяки небайдужості приватних підприємців та керівників установ літні люди з особливими потребами, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі то обслуговуються соціальними робітниками, мали можливість отримати тепло в зимові дні у вигляді продуктових наборів. До акції долучились: м-н «Континент» в особі С.Лепкіна, м-н «Наша ряба» в особі С.Бойко, ТОВ «Рік» в особі В.Осадчого, м-н «Аврора», паливна компанія «Біоресурс» в особі І.Яценюка, В.Лепень, М.Демченко, П.Мокрий, О.Заяць, В.Анопрієнко, М.Буднік, Л.Лучникова, О.Безсонов, І.Базилевська, Н.Архангельська, О.Самодід, Т.Тарасевич, Л.Смаль, Л.Стародубець, В.Черкас, Н.Алексеєнко, Н.Березинець, С.Горбатенко, І.Єрмоленко, О.Коваленко, Л.Пипенхаген, О.Крутік, В.Штабной, Т.Талалай,  Т. та А.Гармаш,  С.Гречна, І.Гулай, В.Коваленко, Г.Кукобко, Л.Кайдала.         

 Також висловлюємо вдячність тим, хто протягом багатьох років надає допомогу, підтримуючи благодійні ініціативи, але не бажає це афішувати.

 Від імені людей з особливими потребами передаємо низький уклін всім, небайдужим до чужого горя та страждань.

Дякуємо за милосердя та увагу до осіб з інвалідністю, багато з яких мають поважний вік. Зичимо здоров'я, достатку, довголіття та нехай обходять стороною Ваші оселі проблеми та печалі.

***

Люби та знай свій рідний край

Один з напрямків діяльності відділення денного перебування - це історико-краєзнавчий, завдяки якому відвідувачі терцентру знайомляться з історичними місцями та пам’ятками нашого рідного краю.

На прохання відвідувачів працівниками терцентру 16 листопада було організовано екскурсію до місцевого крєзнавчого музею. Всіх бажаючих радо зустріла Куковська Валентина – науковий співробітник Городнянського історико - крєзнавчого музею, яка розповідями передала свою закоханість в рідний край, заглибила всіх в історію населеного пункту, познайомила з цікавими фактами Городнянщини.

Родзинкою екскурсії став фільм про Городнянський район, його минуле і сучасність.

***

Знову про актуальне

З початком опалювального періоду черговий раз виникає питання стосовно оплати житлово-комунальних послуг. Тож на численні прохання  відвідувачів відділення денного перебування  працівниками терцентру було організовано «круглий стіл» щодо змін в оформлені та нарахуванні субсидій.

 Для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з цього питання 25 жовтня була запрошена Заяць В.М., начальник відділу грошової виплати і компенсацій. В ході бесіди були надані роз’яснення щодо нововведень та особливостей в нарахуванні житлових субсидій  на опалювальний період, про порядок заповнення декларації та багато іншої важливої інформації.

Під час обговорення слухачі отримали змістовні й доступні відповіді на  хвилюючі питання, почули їх фахове роз’яснення.

Архів новин