back

На Ріпкинщині успішно пройшли сертифікацію 3 учителів початкових класів

10 січня 2020

Сертифікація — користь для професійного росту та власного гаманця. У цьому переконані педагоги Чернігівської області, які минулого року взяли участь у пілотній сертифікації вчителів початкових класів. Тисяча педагогів з усієї України на добровільних засадах та за власною ініціативою проходили зовнішнє оцінювання професійних компетентностей. Успішно воно закінчилось для 705 фахівців, з яких 17 — з Чернігівської області (Прилуцького, Ічнянського, Борзнянського, Чернігівського, Менського, Бобровицького, Ріпкинського районів, Куликівської, Менської, Деснянської ОТГ, міст Чернігів, Ніжин, Новгород-Сіверський).

З Ріпкинщини лідерами стали троє педагогів:

Волобуєва Тетяна Анатоліївна - учитель початкових класів Ріпкинської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2 Ріпкинського району;

Логінова Олена Миколаївна - учитель початкових класів Ріпкинської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2 Ріпкинського району;

Пантюшенко Ірина Миколаївна - учитель початкових класів Ріпкинської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2 Ріпкинського району.

За наполегливість, високий професіоналізм та успішне проходження сертифікації (зовнішнє оцінювання професійної компетентності) їм оголошено Подяку Управління освіти і науки обласної державної адміністрації та управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області.

Своїми враженнями педагоги ділилися сьогодні з колегами під час зустрічі в обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді. Долучилися також експерти, які вивчали практичний досвід учасників сертифікації (учителі початкових класів, методисти районних методкабінетів, працівники обласного інституту педагогічної післядипломної освіти імені К.Д. Ушинського).

Присутніх привітала заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова:

— Я можу лише уявити, які вам знадобились зусилля, аби подолати це випробування. Із власного досвіду знаю, як важко заходити в абсолютно незнайомі класи і не зосереджуватись на тому, що твою роботу оцінюють. Важко виходити за рамки власного комфорту. Втім, тепер ми впевнені, що Нову українську школу будують ініціативні, сміливі, наполегливі та професійні педагоги. Нехай ваш приклад надихає інших не боятися змін, які до того ж ще й фінансово підкріплені.

Так, учителі, які успішно пройшли сертифікацію, впродовж трьох років отримуватимуть 20% надбавки до посадового окладу. Окрім цього, проходження сертифікації зараховується як атестація педагогічного працівника з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної.

Варто зазначити, що сертифікація вчителів початкових класів завершиться у 2021 році. Цьогоріч кількість учасників складатиме дві тисячі осіб. Із Чернігівщини зможуть підтвердити свої професійні знання вже 49 педагогів (у 2019-му — 21). Реєстрація для участі почнеться з 15 січня і триватиме до кінця місяця.

Педагоги, які вже пройшли сертифікацію, побажали своїм наступникам бути оптимістами, вірити у власні сили та мати команду однодумців.

Нагадаємо, сертифікація — це  зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічних працівників, що відбувається на добровільних засадах виключно за їх ініціативою. Мета — виявлення та стимулювання учителів з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями.

Сертифікація складалася з декількох етапів:

– експертне оцінювання професійних компетентностей учасників шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи (проводилося Державною службою якості освіти та її територіальними органами);

– самооцінювання власної педагогічної майстерності (створення вчителем е-портфоліо);

– оцінювання фахових знань та умінь учасників шляхом їх незалежного тестування (проводилося Українським центром оцінювання якості освіти та регіональними центрами).

 


Головний спеціаліст з інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату районної державної адміністрації
за інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації