Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://rpadm.cg.gov.ua/old
back

У Клубівці відбувся меморіальний захід на вшанування пам'яті безвинних жертв

14 березня 2019

Одним із своєрідних «фірмових» знаків карально-репресивної політики Третього Райху щодо цивільного населення окупованих територій Європи було свідоме знищення населених пунктів разом із жителями.

На Ріпкинщині найжорстокішою каральною акцією нацистів під час Другої світової війни стала Клубівська трагедія.

Того недільного дня, 14 березня 1943 року, в Клубівку в’їхав каральний загін, попереду якого була біла броньована машина та 12 вантажних машин з карателями. Вони палили все, що траплялося на шляху. Нацисти заганяли людей до хат, сараїв, закидали їх гранатами та підпалювали. А тих, хто намагався втекти, розстрілювали з автоматів. Через деякий час село перетворилося на пекло, охоплене полум’ям та димом, звідусіль лунала стрілянина, чулись крики та стогони. А над селом чорним колом кружляв літак, який поливав кулементим вогнем тих відчайдушних сміливців, які дивом вирвалися з лап карателів і відходили до лісів. Того страшного дня в Клубівці загинуло 508 мирних жителів, з них більшість жінок, 215 дітей до 14 років, а трьом немовлятам минула одна доба від народження. Згоріло 365 дворів, громадські будівлі,  установи. 12 клубівців нацисти гнали поперед себе до села Пізнопали, щоб уберегтися від мін на шляху. Потім їх розстріляли, облили гасом і спалили.

Сьогодні, 14 березня, з нагоди роковин Клубівської трагедії біля Меморіалу на честь героїчного опору жителів Клубівки нацистським загарбникам на мітинг-реквієм зібралися представники органів влади, очевидці тих подій, депутати та громадськість.

До заходу долучилися заступник голови РДА Світлана Тризна та голова Ріпкинської районної організації ветеранів України Ірина Вольська-Баскевич.

- Ми повинні зберегти нашу історію. Мужність і сила духу наших батьків, дідів і прадідів є прикладом для тих, хто став сьогодні на захист України в Операції Об’єднаних Сил, щоб зберегти мир і спокій громадян. Дякую та низько вклоняюся вам, шановні жителі Клубівки, і всім, хто багато років зберігає священну пам’ять про цю жахливу трагедію та її жертви, передає з покоління в покоління естафету героїзму, — звернулася до учасників скорботного заходу Світлана Тризна.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у березні 1943 року клубівців та всіх убитих мирних жителів у роки Другої світової війни, поклали квіти до Меморіалу.

 
 

 

 


Загальний відділ, організаційної
роботи та контролю апарату
районної державної адміністрації