back

Знайти збудник вірусу АЧС та не допустити поширення хвороби

19 липня 2017

Таке завдання поставили фахівці відповідних служб під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській обласній державній адміністрації за участі заступника голови — керівника апарату ОДА Наталії Романової. 

Нагадаємо, днями в особистому підсобному господарстві жителя села Омбиш Борзнянького району зареєстровано загибель свині від африканської чуми.

—   Наразі в районі введені карантинні обмеження. Працюють два пости поліції. Ветеринари здійснили подвірний обхід. Трупи свійських свиней, у яких виявлено африканську чуму, спалено, вивчається питання щодо компенсації власникам витрат. Проводяться сходи сусідніх сіл. Люди розуміють ситуацію і готові виконувати необхідні правила, — повідомила голова Борзнянської райдержадміністрації Віра Проскура.

На 12 годину 18 липня обстежено всі 406 дворів  села Омбиш — 213 жилих, 193 нежилі. Вилучено 24 тварини, а також  15 банок солонини.

Варто зауважити, що спалах АЧС зафіксували ще у кількох областях України. У 2016 році виявлено 81 неблагополучний пункт у 22 областях, з них два — на Чернігівщині.

Детальніше про хворобу у відео від Асоціації свинарів України.

—   Головне управління Держпродспоживслужби в області звернулося до компетентних органів з проханням пришвидшити розслідування фактів порушення інструкції, що і призвело до спалаху хвороби. Особливо детально вивчатиметься робота приватних сільгосппідприємств та лісових господарств. Адже законодавством передбачена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність за нехтування правилами безпеки, — наголосив в.о начальника Головного управління Сергій Чаплієв.

Представники обласного управління лісового та мисливського господарства зазначили, що контролювати стан диких тварин, що мігрують, особливо важко.

—   Ситуація напружена. Наше завдання — не допустити поширення хвороби: максимум роботи з населенням, посилений моніторинг лісових угідь, контроль за дотриманням необхідних заходів біобезпеки. Особлива увага — пошуку збудника хвороби, — акцентувала Наталія Романова.

















Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації