Ріпкинська РДА
  Анонси                      Древній Любеч                      Допомога учасникам АТО

                      Назад

                      Увага!
                      Діє «гаряча лінія» щодо пільг учасникам бойових дій

                      Для додаткових роз’яснень щодо пільг, на які мають право учасники бойових дій, у тому числі — учасники АТО, можна звертатись за телефоном «гарячої лінії» у Департаменті соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації: (04622) 5-99-38

                      Дзвінки приймаються у робочі дні з 8.00 до 17.00 год., перерва з 13:00 до 14:00.

                      Контактні телефони відділів управління соціального захисту населення Ріпкинської райдержадміністрації, до повноважень яких належать питання надання пільг та забезпечення санаторно-курортним лікуванням: (0241) 2-16-25

                      Телефон довіри                      ПАМ’ЯТКА УЧАСНИКІВ АТО


                      Перелік реабілітаційних установ, з якими Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції уклала договори на надання послуг з психологічної реабілітації учасників АТО у 2016 році

                      Допомога учасникам АТО - інформація із сайту Чернігівської ОДА                      Список організацій, які надають допомогу учасникам АТО

                      1. Центр допомоги учасникам антитерористичної операції.

                      Керівник Центру – Світлана Горюнова-Зубашевська – волонтер, радник голови обласної державної адміністрації, 096-355-00-70.

                      2. «Гаряча» телефонна лінія обласної державної адміністрації – 0-800-501-740.

                      3. Кол-центр допомоги «Чернігів», 093-343-23-32, 067-464-35-53, 050-493-43-53, 063-337-74-69.

                      4. Центр допомоги родинам загиблих учасників АТО «ЄДИНА РОДИНА».

                      Голова Центру – Шанський Микола Миколайович, 093-926-14-95; 050-412-81-24.

                      5. Єдиний Волонтерський Центр.

                      Координатор Центру – Обушний Геннадій Михайлович, 063-127-96-22.

                      Брошура "На допомогу захисникам Батьківщини:Права і пільги для учасників АТО та членів їх сімей – підстави та порядок отримання, рекомендації, довідкова інформація

                      Новий вид додаткової оплачуваної відпустки учасникам бойових дій та інвалідам війни

                      Перелік відпусток, визначених Законом України «Про відпустки» та КЗпП, доповнено новою додатковою оплачуваною відпусткою, яку надаватимемо учасникам бойових дій та інвалідам війни.

                      6 червня 2015 року вступив в силуЗакон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни» від 14.05.2015 № 426-VIII, яким Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР доповнено статтею 16-2, аКодекс законів про працю України — статтею 77-2, згідно з якими учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначенийЗаконом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

                      Закон України від 14.05.2015 № 426-VIII додається

                      Інформаційні плакати

                      Як військовослужбовцю - учаснику АТО отримати посвідчення "Учасник бойових дій"

                      Як військовослужбовцю отримати посвідчення "Інвалід війни" та одноразову грошову допомогу у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення інвалідності

                      Як військовослужбовцю оформити пенсію

                      Як отримати членам сім"ї військовослужбовця допомогу в органах влади та самоврядування

                      Які пільги може отримати військовослужбовець та члени його сім"ї у разі переведення до нового місця служби

                      Як отримати членам сім"ї військовослужбовця одноразову грошову допомогу у разі його загибелі ( смерті), а також призначення пенсії у разі втрати годувальника

                      ПАМ’ЯТКА ЩОДО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ З ЧИСЛА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

                      Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до учасників бойових дій віднесено військовослужбовців, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

                      Підставою для надання пільг є посвідчення учасника бойових дій, видане органами Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС за місцем реєстрації.

                      Згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гаранти їх соціального захисту» учасники бойових дій (стаття 12) та інваліди війни (стаття 13) мають право, зокрема, на такі пільги:

                      Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 ухвалено Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно - курортним лікуванням. Для отримання путівки учаснику бойових дій (інваліду війни) необхідно стати на облік до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або проживання (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території) та подати наступні документи: заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

                      75-відсоткову знижку (для учасників бойових дій) та 100-відсоткову знижку (для інвалідів війни) плати за житлово-комунальні послуги або тверде паливо та скраплений газ (за відсутності центрального опалення) у межах норм, передбачених чинним законодавством. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг поширюються також на членів сім’ї пільговика, зокрема: дружину (чоловіка), їхніх неповнолітніх дітей (до 18 років); неодружених повнолітніх дітей, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; особу, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатних батьків; особу, яка знаходиться під опікою чи піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.

                      50-відсоткову знижку абонентної плати за користування квартирним телефоном та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів — додаткових робіт). Безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, незалежно від відстані та місця проживання.

                      Безплатний проїзд для інвалідів війни І та ІІ групи один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а особам, які супроводжують інваліда І групи — 50-відсоткова знижка вартості проїзду один раз на рік зазначеними видами транспорту.

                      Інвалідам війни ІІІ групи та учасникам бойових надається право безплатного проїзду один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-відсотковою знижкою.

                      Постраждалі учасники антитерористичної операції безоплатно забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення їм інвалідності. Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р. № 321 ухвалено Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення. Для отримання направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасникам необхідно стати на облік до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або проживання та подати наступні документи: заяву, копії паспорту та ідентифікаційного номеру, висновок МСЕК про встановлення групи інвалідності (в разі наявності) рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичних закладів.

                      Інваліди з числа учасників АТО мають право на безоплатне отримання послуг з професійної реабілітації. Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 ухвалено Порядок надання інвалідам та дітям -інвалідам реабілітаційних послуг. Для отримання направлення до центру професійної реабілітації інваліду необхідно стати на облік до управління соціального захисту населення за місцем проживання та подати наступні документи: заяву, висновок МСЕК про встановлення групи інвалідності, копії паспорту та ідентифікаційного номеру, індивідуальну програму реабілітації інваліда, документ про освіту та рекомендації територіального органу Державної служби зайнятості.

                      Соціальний захист членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції

                      Члени сімей загиблих учасників АТО, мають право на встановлення статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                      Відповідно до ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до осіб на яких поширюється дія цього Закону належать, зокрема:сім'ї військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, держаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов'язків);сім'ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

                      До членів сімей загиблих, належать:

                      - утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія;

                      - батьки;

                      - один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;

                      - діти, які не мали і не мають своїх сімей;

                      - діти, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття;

                      - діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

                      Особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» видаються посвідчення з написом «Посвідчення члена сім'ї загиблого».

                      Дітям загиблих осіб, до досягнення ними 16 -річного віку передбачені законодавством пільги надаються на підставі довідки, що видається матері (або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну) за місцем реєстрації дитини.

                      Для встановлення статусу та видачі «Посвідчення члена сім’ї загиблого», а неповнолітнім дітям загиблих — довідки, яка дає право на пільги, слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації.

                      Згідно із ст.15 Закону України «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту» члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни мають право на такі пільги:

                      50-відсоткову знижку плати за житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ (за відсутності центрального опалення) в межах норм, передбачених чинним законодавством;

                      50-відсоткову знижку абонентної плати за користування квартирним телефоном;

                      безплатний, проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, а також залізничним транспортом приміського сполучення та автомобільним транспортом приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

                      Щорічно до 5 травня ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни органами соціального захисту населення виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

                      З питання надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, з послуг зв’язку, ветерани війни можуть звернутись до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання) для включення інформації про них до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та підприємств, які надають житлово-комунальні послуги та послуги зв’язку, за місцем проживання для отримання знижки на оплату послуг.

                      Додаткові консультації можна отримати за телефоном (04622) 5-99-38 кожного дня з 08:00 год. до 17:00 год. Вихідний — субота, неділя.

                      Назад
                      16 Серпня 2017 14:00
                      16 Серпня 2017 08:26
                      08 Серпня 2017 12:10
                      04 Липня 2017 16:13
                      Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

                      Погода в Ріпках