<<<1 - 11 з 4993>>>


18 Жовтня 2017 14:51штрихи до історії області

Чернігівщина як оборонний форпост Речі Посполитої

Після укладення Деулінського перемир’я у грудні 1618 р. до складу Речі Посполитої відійшли території Смоленщини і значної частини Сіверщини (фактична їх передача була здійснена до середини наступного року). Згідно з досягнутою згодою між двома складовими цієї держави — Короною і Великим князівством Литовським — приєднані території були розподілені наступним чином: Князівство отримало Смоленщину і стародубську Сіверщину, Корона ж — чернігівську Сіверщину. Якщо перші отримали статус воєводства, то Чернігово - Сіверщина була

18 Жовтня 2017 14:51подія

Нарада з керівниками правоохоронних структур району

Голова райдержадміністрації Борис Мелашенко сьогодні, 18 жовтня, провів чергову нараду з керівниками правоохоронних органів та силових структур щодо ситуації в районі. У нараді взяли участь заступник голови РДА Світлана Тризна та керівник апарату районної державної адміністрації Тетяна Кухаренко.

Керівники доповіли про стан справ по своїх напрямках роботи та обговорили нагальні проблемні питання.

Зокрема військовий комісар Ріпкинського районного військового комісаріату Валерій Маковка повідомив,

18 Жовтня 2017 08:29подія

В області перераховано пенсії майже 302 тисячам осіб

Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області Юрій Юрченко сьогодні, 17 жовтня, під час прес-брифінгу в облдержадміністрації.

Вже перераховано пенсії понад 92,5% від загальної кількості пенсіонерів області (без урахування пенсіонерів силових структур). Додаткові видатки складають понад 132 мільйони гривень, середній розмір підвищення на одну особу — 438 гривень. Перерахунки проведені автоматизованим способом. Кошти на виплату перерахованих пенсій надійшли своєчасно.

Юрій Юрченко детально

18 Жовтня 2017 08:03подія

Президент на українсько-мальтійському бізнес-форумі: Україна продовжує свою трансформацію і шукає надійних і сильних економічних партнерів

Президент України Петро Порошенко та Президент Республіки Мальта Марі-Луїз Колейро Прека взяли участь в українсько-мальтійському бізнес-форумі, який відбувся в рамках державного візиту Президента Мальти до нашої країни.

Під час форуму була підписана Угода між Торгово-промислової палатою України та Палатою торгівлі, підприємництва та промисловості Мальти про створення українсько-мальтійської ділової ради.

У рамках виконання цієї угоди ТПП України та Палата торгівлі, промисловості і підприємництва Мальти надаватимуть

17 Жовтня 2017 15:39актуально

Чого чекати від медичної реформи?

Верховна Рада поточного тижня розглядатиме урядовий законопроект щодо медичної реформи. Його ухвалення призведе до системних змін в системі охорони здоров’я та забезпечить надання кожному громадянину країни якісних медичних послуг. Вже наступного року розпочнеться перший етап реформи з первинної ланки медичної допомоги – сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. На інших рівнях реформу буде впроваджено до 2020 року.

«Гроші йдуть за пацієнтом». Медична реформа передбачає зміну фінансування системи охорони здоров’я.

17 Жовтня 2017 14:19штрихи до історії області

Чернігівське князівство як перше адміністративне утворення у регіоні

Сучасні дослідники початки формування адміністративної структури Чернігово-Сіверщини вбачають у процесах, що мали місце ще на рубежі VIII-ІХ століть. Тоді на Дніпровському Лівобережжі сформувалася так звана волинцевсько-роменська культура, що відповідала племінним об’єднанням сіверян, радимичів та в’ятичів.

У другій половині ІХ ст. Нижнє Подесення увійшло до складу Київської Русі. А літописна стаття 907 р. ставить Чернігів у списку міст Русі на друге місце після Києва.

З огляду на близьке розташування до тодішньої столиці,

14 Жовтня 2017 15:19президент

Виступ Президента під час церемонії складання урочистої клятви вихованцями Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Панове солдати, офіцери та генерали!

Дорогі курсанти-ліцеїсти!

Шановні батьки!

Три роки тому, коли Росія вже анексувала Крим, окупувала частину Донбасу і вела різнопланову гібридну війну проти України, в нашому календарі залишалося свято з військово-історичного календаря країни-агресора. Край тому абсурду я поклав одним розчерком пера, підписавши відповідний указ, а згодом Верховна Рада зробила нове свято ще й вихідним.

14 жовтня стало офіційним днем лише три

14 Жовтня 2017 08:10вітання

Вітання голови райдержадміністрації з Днем захисника України

Шановні жителі Ріпкинщини!

У день свята Покрови Пресвятої Богородиці та українського козацтва щиро вітаю воїнів-учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і ветеранів Збройних сил України, учасників Другої світової війни і всіх патріотів із Днем захисника України!

Протягом століть цей день пов'язаний із боротьбою за свободу українського народу.

І сьогодні ми пишаємося своїми відродженими збройними силами, десятками тисяч патріотів-воїнів добровольчих

13 Жовтня 2017 14:54

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/5-tQnJIikvM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

13 Жовтня 2017 13:09історія

Український національно-визвольний рух на Чернігівщині

За радянських часів стела на кордоні області інформувала подорожніх, що Чернігівщина – край революційної та партизанської слави. Звичайно, йшлося тільки про комуністичний аспект проблеми. Національно-визвольна боротьба місцевих патріотів за незалежну Україну ретельно замовчувалася. Насправді, вона теж мала місце, і чернігівці зробили вагомий внесок у діяльність ОУН-УПА, котра трактується як національно-визвольний рух.

Після поразки Української революції 1917-1921 років частина учасників визвольної боротьби

13 Жовтня 2017 13:03подія

Борис Мелашенко: День захисника України – можливість згадати й вшанувати всіх, хто в різні часи боровся за вільну Україну

Урочистості та святковий концерт із нагоди відзначення Дня захисника України в Ріпках відбулися сьогодні, 13 жовтня.

У залі райдержадміністрації зібралося чимало причетних до свята - учасники АТО, прикордонники, військовослужбовці військкомату, правоохоронці, волонтери, ветерани, представники районної влади, громадськості та жителі Ріпкинщини.

Для них сьогодні - вітання, нагороди та святковий концерт від аматорів Ріпкинського краю.

Захисників України привітали голова райдержадміністрації

<<<1 - 11 з 4993>>>