<<<1 - 11 з 6453>>>


22 Травня 2019 16:57подія

На честь родини Софії Русової, уродженки Ріпкинщини, у Чернігові відкрили пам’ятну дошку

Видатний педагог, просвітниця, прозаїк, літературознавець, громадська та культурно-освітня діячка, одна із засновниць жіночого руху в Україні, член уряду Української народної республіки, член Центральної Ради, голова Української Національної Жіночої Ради, професор Українського Педагогічного інституту імені М. Драгоманова у Празі.

Мова йде про нашу землячку Софію Русову. Хоч вона жила і працювала наприкінці 19-го – в першій половині 20-го століття, найважливіші принципи її педагогічної концепції виховання молоді актуальні

22 Травня 2019 15:57подія

Керівники району привітали переможців олімпіад, конкурсів та їх наставників

Еліта Ріпкинщини - обдаровані, талановиті діти, мудрі, творчі педагоги зібралися сьогодні, 22 травня, на традиційному у районі святі "Сузір’я талантів", де відзначають переможців учнівських олімпіад, творчих, інтелектуальних та інших конкурсів різних рівнів.

Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Геннадій Поляк, заступник голови районної ради Світлана Ткаченко, начальник відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту РДА Леонід Багмут, начальник відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Любецької ОТГ Тетяна

21 Травня 2019 15:21актуально

На Чернігівщині припиняється трансляція телепрограм Суспільного мовлення в аналоговому форматі

У Чернігівській області з 21 травня Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення припинить ефірні трансляції телеканалів Суспільного мовлення («UA: Перший», «UA: Чернігів») в аналоговому форматі. За інформацією Чернігівської філії Концерну РРТ, таке рішення ухвалене на підставі звернення Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка 17 травня повідомила про відмову від аналогового телемовлення у Чернігівській, Сумській та Харківській областях.

Досі канали  «UA: Перший» та «UA: Чернігів» продовжували транслюватися

21 Травня 2019 10:23актуально

На Чернігівщині очікується надзвичайна пожежна небезпека

За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології 21-23 травня в лісах області очікується пожежна небезпека 5 класу (надзвичайна пожежна небезпека), місцями 4 класу (висока пожежна небезпека).

Шановні громадяни! Зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час підвищення температурних показників звертаємося до Вас з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Категорично забороняється:

створювати

21 Травня 2019 08:00президент

Президент України Володимир Зеленський обговорив із представниками США реформи та протидію російській агресії

Президент України Володимир Зеленський прийняв представників Адміністрації Сполучених Штатів Америки та Конгресу США, які прибули до Києва для участі в офіційній церемонії інавгурації Глави держави.

Володимир Зеленський подякував американській стороні за лідерство у справі відновлення суверенітету та територіальної цілісності України й за допомогу у просуванні внутрішніх реформ.

«США є потужним і дуже серйозним партнером для України, перш за все, у подоланні агресії Росії. Самостійно здолати російську агресію

20 Травня 2019 16:51актуально

Завтра стартує ЗНО-2019

Зовнішнє незалежне оцінювання розпочинається 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня перевіркою знань з хімії.

Хто не зможе через поважну причину (хворобу, втрату документів, перебування у зоні бойових дій тощо) потрапити на основну сесію, зможе взяти участь у додатковій. Для цього потрібно було зареєструватися з 3 по 20 травня. Як зазначила на сьогоднішньому брифінгу директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва, з Чернігівської області під час додаткової сесії

20 Травня 2019 13:01подія

Інавгураційна промова Президента України Володимира Зеленського

Дорогі українці!

Після моєї перемоги на виборах мій шестирічний син сказав:
«Та! По телевізору кажуть, що «Зеленський – Президент…»
Виходить, що… я… теж Президент?!»
І тоді це прозвучало як жарт, але згодом я зрозумів, що насправді це істина.
Тому що кожен з нас Президент.
Не 73 відсотки, які за мене голосували, а всі 100 відсотків українців.
Це не моя, це наша спільна перемога.
І це – наш спільний шанс. За який ми несемо спільну відповідальність.
І щойно – не тільки я складав присягу. Кожен з нас поклав руку на Конституцію

20 Травня 2019 11:51подія

Володимир Зеленський склав присягу Президента України

20 травня у Києві, під час урочистого засідання Верховної Ради, новообраний Президент України Володимир Зеленський склав присягу як Глава держави. Клятву він проголосив, поклавши руку на Конституцію України та Пересопницьке Євангеліє.

«Я, Володимир Зеленський, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права

19 Травня 2019 11:37пам’ятаємо

Великий терор на Чернігівщині

Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937-1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

Станом на 1 січня 1938 року за вироками «трійки» у Чернігівській області були розстріляні 1700 осіб, засуджено до ув’язнення — 3450.

Липневий ліміт 1937 року для Чернігівщини становив 300 чоловік розстріляних і 1300 заарештованих.

19 Травня 2019 11:26подія

На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Щороку у третю неділю травня в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій — пам'ять про сотні тисяч наших співвітчизників, які були безжально закатовані за часів комуністичного тоталітарного режиму.

Ліквідація реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства — такою була мета «Великого терору».

Його наслідки для України були жахливими: практично знищено політичну, мистецьку та наукову еліту, деформовано суспільні зв’язки, зруйновано

18 Травня 2019 07:21пам’ятаємо

Сьогодні — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Відповідно до Постанови Верховної Ради України, 18 травня у нашій державі проголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Цими днями в Україні згадують трагічні події 1944 року, коли корінний кримськотатарський народ радянська влада вислала за межі півострова до Центральної Азії. Всього були депортовані понад 180 тисяч людей. В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом.

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один з найбільших злочинів радянського режиму, вчинених

<<<1 - 11 з 6453>>>